Biserica Talpalari - loc de cultivare a vocației muzicale

Anunțuri / comunicate Septembrie 19, 2023

Eveniment istorico-muzical în cadrul proiectului de restaurare și consolidare a Bisericii Talpalari

Vă invităm să participați în data de 23 septembrie 2023, începând cu ora 8:30 la derularea evenimentului istorico-muzical cu titlul: ”Biserica Talpalari, loc de cultivare a vocației muzicale”!

În cadrul acestuia se va realiza și susținerea unui moment muzical dedicat memoriei pr. Florin Bucescu, fost preot al Bisericii Talpalari și cadru didactic al Universității de Arte de către ansamblul „Floralia”.

Evenimentul face parte din cadrul proiectului finanțat de către Institutul Național al Patrimoniului prin fondurile Timbrului de Cultură Sesiunea 1/2023.

Denumirea proiectului: ”REALIZAREA DOCUMENTAȚIEI TEHNICE PENTRU RESTAURAREA ȘI CONSOLIDAREA BISERICII „NAȘTEREA MAICII DOMNULUI” - TALPALARI”, contract nr. 09 din 27.02.2023.

Vă așteptăm!

Citește alte articole despre: Pr. Florin Bucescu, restaurare, concert