Comunicat Finalizare Proiect

Anunțuri / comunicate Noiembrie 14, 2023

PAROHIA ”NAȘTEREA MAICII DOMNULUI”, TĂLPĂLARI, cu sediul în strada Tălpălari nr.5, Municipiul Iași, în calitate de Beneficiar, a implementat proiectul ”Realizarea documentației tehnice pentru restaurarea și consolidarea Bisericii ”Nașterea Maicii Domnului – Tălpălari, cod LMI IS-II-m-b-04078”, cofinanțat de Institutul Național al Patrimoniului (INP) în cadrul Subprogramul: Proiectare (elaborarea documentațiilor tehnice pentru intervenții asupra monumentelor istorice), sesiunea de finanțare: INP 1/2023.

Obiectivul general al proiectului a vizat: scoaterea din pericol a monumentului istoric și activarea comunității locale prin realizarea de documentații tehnice și activității de conștientizare.

Mai multe informatii în atașament și aici: https://doxologia.ro/finalizarea-proiectului-realizarea-documentatiei-te...