Descoperă viața din cărți 1

Revista parohiei August 30, 2018

„Căutați căile cele de demult. Să descoperim adevăratul rost al Bisericii”, de Pr. James Guirguis, Traducere: Ioan-Lucian Radu

Această carte este o invitație de a regândi tot ceea ce gândeai despre locul numit biserică. Dacă te simți plictisit, obosit, neinspirat sau golit de biserica din care faci parte, poate că această carte este scrisă pentru tine. Dacă simți că ai inima unui călător obosit și însetat și cauți un pahar cu apă rece, poate că este timpul să te oprești din căutat. Dacă simți că încă ești pierdut și te îneci în marea vieții, aceasta poate fi șansa să te prinzi de pluta vieții. Dacă te simți străin față de Dumnezeu și față de Biserica Sa, este timpul să ți se facă din nou cunoștință cu El.

Sursa: edituradoxologia.ro

Articol publicat în nr. 5, anul 3 al revistei parohiale Vino și vezi