Slujbe în noaptea de Anul Nou

Anunțuri / comunicate Decembrie 30, 2019

La mulți și binecuvântați ani!!!

În noaptea dinspre 31 decembrie 2019 spre 1 ianuarie 2020, vom săvârși, începând cu ora 22.00, Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos, însoțit de rugăciuni de mulțumire pentru binefacerile revărsate asupra noastră în anul care se încheie și de rugăciuni la intrarea în Noul An. Vom continua apoi cu Utrenia și Liturghia Sfântului Vasile cel Mare.

Vă invităm, așadar, să trecem împreună, în biserică, în Noul An (participând la un „Revelion” duhovnicesc) ca Dumnezeu să ne binecuvinteze viața și să fim, încă din primele clipe ale lui 2020, sub oblăduirea Lui plină de dragoste.

Cei care nu pot participa noaptea la aceste slujbe la biserica parohială pot merge a doua zi dimineață la Catedrala Mitropolitană din apropiere, mai ales pentru a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.