Descoperă viața din cărți 3

Revista parohiei Septembrie 5, 2018

Agenda creștinului 2018

Agenda se distinge de celelalte lucrări similare prin faptul că are o serie de informaţii de interes pentru orice credincios al Bisericii Ortodoxe Române. În debutul fiecărei luni se află fila de calendar bisericesc pentru perioada respectivă, cu rânduielile specifice. Fiecare zi a anului are dedicată o pagină întreagă, cu intervale orare pentru o utilizare facilă, şi cuprinde icoana sfântului, câte un verset din Evanghelia zilei şi un citat din înţelepciunea sfinţilor sau a unor personalităţi ale culturii române și universale. Această lucrare se adresează tuturor creştinilor interesaţi de viaţa liturgică şi ancoraţi în ritmul vieţii cotidiene, care vor să aibă un instrument folositor pentru gestionarea timpului şi sporirea trăirii duhovniceşti.

Sursa: edituradoxologia.ro

Articol publicat în nr. 5, anul 3 al revistei parohiale Vino și vezi